Forum

Thingsboard Open So...
 

Thingsboard Open Source IoT Platform  

  RSS
Ali UYSAL
(@aliuysal)
Üye Admin

ThingsBoard veri toplama, işleme, görselleştirme ve cihaz yönetimi için açık kaynaklı bir IoT platformudur.

Endüstri standardı IoT protokollerini destekleyen bu yazılım ile MQTT, CoAP ve HTTP üzerinden IoT cihazlarınızı bağlayarak veri toplamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Java tabanlı bu yazılım ücretli Pro sürümü yanında Open Source Community sürümü ile tamamen ücretsiz ve üzerine geliştirme yapabilirsiniz. Hem bulut hem de şirket için kullanabilmeyi destekler.

Thingsboard denemeler için yerel veritabanı, PostgreSQL ve Cassandara database seçeneklerinden biri ile çalışabilmenize imkan sağlar, Cassandara seçeneği sayesinde büyük veri imkanı sunar.

Zengin API'lerini  kullanarak IoT cihazlarınızı güvenli bir şekilde bağlayabilir, izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Cihazlar, varlıklar, müşteriler veya diğer varlıklar oluşturabilir, birbirleri arasında ilişkiler tanımlayabilirsiniz, akış tabanlı kural sistemi sayesinde kolayca gelen veriler için kurallar oluşturabilirsiniz.

Thingsboard bize geniş bir dashboard ekranları sunar, hazır dashboardları ile datalarımızı görselleştirmek saniyeler içerisinde sağlanabilir.

https://thingsboard.io

Bu konu 4 ay önce tarafından Ali UYSAL tarihinde düzenlendi

Yazılım felan filan...
El Terminali ve Daha Fazlası

Alıntı
Gönderildi : 09/01/2019 23:56
Konu Etiketleri
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol