Makaleyi Paylaş

Azure / IoT / İş Zekası (BI) / Öne Çıkanlar

Endüstriyel Üretimlerde (AI & ML) Analitik Uygulamalar (Symphony Industial AI)

İmalat sanayi dijitalleştikçe toplanan verilere artıyor, büyük veri ve cloud teknolojiler bizlere bu verileri daha kolay işleme ve analiz etme imkanları tanıyor.

Endüstriyel IoT (IIoT) ve yapay zeka (AI) çözümleri için Symphony özellikle imalat sanayine yönelik prosesleri ile işlerimizi kolaylaştırıyor.

Azure IoT Hub ve Azure Machine Learning servislerini kullanan Symphony bize iki seçenek sunar

Asset 360 AI

Process 360 AI

Symphony Industrial AI analistlerin sayısını en aza indirgeyecek ve hızlı tahminlerle işlemlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Şablon odaklıdır, büyük veri ve bulut tabanlı teknolojilerden yararlanarak zaman damgaları ve ilgili veriler üzerinden gerçek zamanlı akış işlemleri yapar.

Resimde ki örnek prosesin Dashbord ekranını göstermektedir;

Symphony Industrial AI az maliyetle daha çok işlem ve öngörü alabilmemizi sağlıyor, çok daha kısa sürede analizlerimizi ve sonuçlarımızı alabiliyor ve zamandan da kazandırıyor.

Bazı Özellikleri;

  • Operations Date Lake (ODL): Hazır entegrasyonlar (EAM / CMMS, SCADA vs.).
  • Ekipman ve süreç şablonu kütüphanesi : Uygulamayı ve zaman-değeri hızlandıran ekipman ve süreç şablonları kütüphanesi (önceden hazırlamış analitik).
  • AI / ML algoritmaları : Arıza / anomali, öngörücü bakım için önceden hazırlanmış algoritmalar.
  • Asset 360 AI ve Process 360 AI : Varlık performansı ve Proses işlemleri için hazır şablonlar.

Öngörücü bakım kabiliyeti ile verileri kolayca modelleyebilir prosesleri kendinize göre hazırlayabilirsiniz. Bu aşama model kitaplıkları ile çalışarak pompalar, pervaneler gibi parçalarınızın bakım zamanlarını tahmin edebilir.

Yararları;

Yapay zeka (AI) ve makine öğrenmesi (ML) ile oluşturulmuş Asset 360 AI ve Process 360 AI , sahip olunan ekipman ve cihazlarla sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Sorunlar oluşmadan önce başarısızlıkları öngörerek birçok daha büyük sorunun önüne geçerek fayda sağlar.

  • Planlanmamış duruş sürelerinde azalma.
  • Yeni ekipman alımları ve varlık bakım maliyetlerinde azalma.
  • Toplanan süreç ve ürün verilerini kullanarak kalitenin iyileştirilmesi.
  • İş güvenliğinin arttırılması ve işgücü etkinliğinin arttırılması.

Symphony Industrial AI’in, Azure’de bir SaaS hizmeti olarak sunulmaktadır, Azure’nin aşağıdaki hizmetlerini kullanmaktadır.

Makaleyi Paylaş

Yazılım felan filan...

Cevap bırakın